Avşa Adasına Nasıl Gidilir?

Sonuç itibari ile Avşa Adası, özellikle İstanbul, Tekirdağ ve Bursa’dan gelip tatilini aktif bir şekilde geçirmek isteyenlerin gözdesi bir tatil beldesidir. Adadaki birçok kulüp ve kafe uygun fiyatlı ve oldukça hareketli. Gitmek için birçok alternatif var. Avşa ve ulaşım kolaylığı tatil severlerin mutlu ediyor. Erdek, İstanbul ve Tekirdağ’ı feribot ve deniz otobüsleri ile kolayca ulaşabilirsiniz.
Avşa Adası’nda nerede kalınır?


Avşa Adası’na nasıl gidilir?

İstanbul, Tekirdağ, Bursa ve Erdek’ten nasıl gidilir? Avşa’ya nasıl gidilir? Detaylı bilgi için Avşa Adası ulaşım sayfamıza bakınız.Avşa Adası’nda konaklama önerileri şunlardır: Konaklamanızı hostel, apart ve otel sayfalarımızdan ayarlayabilirsiniz. İstanbul’dan Avşa Adası’na nasıl gidilir? Sadece yolcu taşımacılığı olduğu için özel araçlarınızla gidemezsiniz.Ama merak etmeyin 2021 yaz sezonunda Yener C gemisi Zeytinburnu Zport limanından feribot trafiğine başladı. Avşa Adası’na İstanbul’dan Yener Cinerarabalı vapuru ile araba ile gidebilirsiniz.

İstanbul’dan Avşa adasına kaç saat?

İDO deniz otobüsleri ile İstanbul’dan Avşa adasına 2 saat 45 dakika sürmektedir.Hava durumuna göre 4 saate kadar sürdüğünü görebilirsiniz.İstanbul’da Zeytinburnu Adası ile Avşa arasında tekne, Yener C araba vapuru ile yolculuk 5 saat sürmektedir. Avşa’ya İstanbul-Bandırma karayolu ile gitmek isterseniz, Bandırma’dan Erdek’e araçla 15 dakika, Erdek-Avşa arası ulaşım ise feribotla 2 saat sürmektedir. İstanbul’dan Avşa Adası’na gitmek istiyorsanız, Tekirdağ’dan kalkan vapur seferlerini kullanmalısınız.Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma yönünden geliyorsanız Erdek’ten kalkan Gestaş deniz otobüslerini tercih edebilirsiniz.Sakarya’dan Yalova-Bursa-Bandırma’dan Erdek arabalı vapurla Avşa adasına gidebilirsiniz.Sirkeci Sarayburnu VapuruSirkeci Vapuru Sarayburnu Avşa’ya özel aracınız ile gitmek isterseniz buradan Tekirdağ’a gidebilir ve Akport Silivri’den Tekirdağ Avşa
teknelerini kullanabilirsiniz. Öz Kaptan Gemisi Gümrük LimanıÖz kaptanın gemisi haftanın her günü 16:00’da hareket etmektedir. Silivri’deki Öz kaptan gemisi hem araç hem de yolcu kabul ediyor.Tekirdağ’da Akport limanında araç olarak kabul edilen vapurlarla seyahat etmeniz gerekiyor. Akport limanı üzerinden Avşa’ya ulaşım yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na nasıl gidilir?

Tekirdağ’dan denize açılmak isteyenler için birden fazla feribot firması hizmet vermektedir. Size en yakın olanı kullanabilirsiniz. Ömer Kaptan Gemisi ile Avşa Adası’na Ömer Kaptan Gemisi Feribotu bağlantıları haftanın 4 günü düzenlenmektedir. Marmara Adası’nda Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri saat 15.00’te gerçekleşir.Öz Kaptan GemiÖz Kaptan Gemisi, Ömer Kaptan Gemisi ile aynı gün ve saatlerde hizmet vermektedir. Bu firmalar arasında fiyat rekabeti olduğu için daha ucuz Avşa feribot seferlerini tercih edebilirsiniz. Yavuz Naz Gemi Yavuz Naz Gemi, Avşa’ya günübirlik sefer yapan tek firmadır.Haftanın her günü saat 10:00’da hareket edilir.Fiyatlar, hareket saatleri ve bilgi için GESTAŞ FERİBOT firmalarını arayabilirsiniz.Bursa’dan Avşa Adası’na nasıl gidilir? Bursa’da yaşıyor ve Avşa Adası’na gitmek istiyorsanız iki seçeneğiniz var. İlk seçenek olarak Balıkesir’in Erdek ilçesine gidip oradaki limanları kullanarak Avşa’ya aktarma yapabilirsiniz.